Вдовиченко Юлія Валентинівна
МетодистМетодичний кабінет у Калинівському технологічному фаховому коледжі функціонує як окремий кабінет з 2002 року, який наразі є центром методичної роботи, де зібрано зразки документації, навчально-методичні комплекси, методичні розробки, сценарії виховних годин та заходів, матеріали з узагальнення досвіду роботи педагогів, посібники, атестаційні матеріали, збірники конференцій тощо.
Методичний кабінет організовує та надає методичну допомогу в проведенні відкритих занять, майстер-класів, олімпіад, конкурсів фахової майстерності, тижнів циклових комісій.
Координатором методичної роботи коледжу є методист Вдовиченко Юлія Валентинівна, яка обіймає цю посаду з моменту введення її в штатний розпис з 2002 року.
Завдання методичного кабінету:
- вивчення, узагальнення та розповсюдження передового педагогічного досвіду роботи викладачів коледжу;
- пропаганда досягнень передової педагогічної науки;
- надання методичної допомоги викладачам, класним керівникам студентських груп у підвищенні їх фахового рівня, удосконаленні педагогічної майстерності;
- накопичення та систематизація методичних матеріалів педагогічних працівників;
- створення організаційних умов для безперервного удосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних, керівних кадрів;
- організація ефективної системи методичної роботи, спрямованої на розвиток творчої індивідуальності педагогічних працівників.
- спрямування й координація роботи циклових комісій коледжу;
- розробка, апробація та впровадження освітніх технологій, інноваційних методик в освітній процес;
- розробка й упровадження в практику роботи циклових комісій методичних рекомендацій, положень щодо вдосконалення навчально-методичної роботи;
- робота з молодими та малодосвідченими педагогами;
- допомога в підготовці викладачів до атестації.
- забезпечення рецензування методичних розробок, навчальних посібників, комп’ютерних програм та інших навчально-методичних матеріалів, розроблених викладачами і схвалених цикловими комісіями.



Основні форми методичної роботи:
- засідання методичної ради коледжу;
- засідання циклових комісій;
- науково-методичні конференції;
- проблемні семінари, семінари-практикуми;
- методичні консультації;
- тижні циклових комісій;
- відкриті заняття;
- засідання семінару «Школа педагогічної майстерності»;
- засідання обласних методичних об’єднань ЗФПО;
- педагогічні читання;
- засідання творчих і проєктних груп;
- розробка і вдосконалення комплексів навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін;
- створення навчально-методичних матеріалів; методичні виставки;
- консультації, співбесіди, аналіз, самоаналіз, бесіди.
- ділова гра, рольова гра, «мозковий штурм», педагогічні дискусії, дебати, аналіз педагогічних ситуацій, тренінги, майстер-класи.

За висловом мудреців, педагог у своєму розвитку проходить три стадії: спеціаліст, професіонал і майстер. Отже, зусилля методичного кабінету спрямовані на те, щоб із кожного спеціаліста зробити не лише висококласного професіонала, але й справжнього майстра своєї справи.