Методичне об’єднання викладачів англійської мови ЗФПО Вінницької області
22 листопада 2022 року на базі Калинівського технологічного фахового коледжу на платформі Google Мeet відбувся семінар-практикум Психолінгвістична лабораторія викладачів іноземних мов «Психологічні основи методики навчання іноземної мови за професійним спрямуванням» в рамках обласного методичного об’єднання викладачів іноземних мов. У онлайн-засіданні взяли участь 77 викладачів із закладів фахової передвищої освіти Вінницької області.
Методичне об’єднання заступників директорів з виховної роботи ЗФПО Вінницької області
11 жовтня 2023 року Калинівський технологічний фаховий коледж гостинно приймав заступників директорів з виховної роботи закладів фахової передвищої освіти Вінницької області. На базі нашого коледжу проходив практичний семінар на тему: «Роль гурткової роботи у формуванні морально-правових якостей здобувачів освіти», у якому взяли участь 17 учасників.
Засідання розпочалося з хвилини мовчання. Присутні вшанували пам’ять воїнів, які загинули, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України, а також мирних громадян.
З вітальним словом до учасників ОМО звернувся канд. техн. наук, доц., в. о. директора коледжу РУСЛАН БУДЯК, який ознайомив їх з ключовими аспектами діяльності закладу освіти в умовах воєнного стану та перспективами його розвитку.
СВІТЛАНА ВАСИЛЮК, директорка Вінницького технічного фахового коледжу, базового закладу фахової передвищої освіти Вінницької області, у своєму виступі окреслила сучасні виклики та перспективи розвитку фахової передвищої освіти, звернувши увагу на компетентнісно-орієнтовану підготовку фахівців для сучасного ринку праці.
Голова ОМО заступників директорів з виховної роботи АРКАДІЙ ВОЛКОТРУБ ознайомив присутніх з програмою семінару роботи та побажав усім творчої та конструктивної праці.
Заступниця директора з виховної роботи Калинівського технологічного фахового коледжу ОЛЬГА ПЕЧЕВИСТА ознайомила своїх колег із роботою гуртка художньої самодіяльності «Твій формат» та театру-студії «Діалог», адже участь студентської молоді в такій позааудиторній роботі сприяє формуванню в них загальнолюдських морально-правових норм.
До сліз пройняли присутніх виступи учасників гуртка «Твій формат» (керівник – ОЛЬГА ТКАЧУК), які продемонстрували калейдоскоп своїх талантів на сценічному майданчику, обладнаному в укритті, де під звуки сирен юні гуртківці своєю креативністю, наполегливістю й цілеспрямованістю відволікають студентську молодь від жахів воєнного стану.
Переможець та призер всеукраїнських конкурсів та фестивалів театр-студія «Діалог» (керівник – СВІТЛАНА МАТВІЙЧУК) представила глядачам соціально-психологічну драму Ксенії Драгунської «Руда п’єса», у якій порушена одвічна проблема «Батьки і діти, діти і батьки». Юні актори показали майстерну гру, справжню пристрасть до сцени та командну роботу, довівши своїм талантом, що театр – це спосіб по-особливому сказати про світ.
Після перегляду вистави учасники семінару продовжили обмінюватись досвідом. Голова ОМО АРКАДІЙ ВОЛКОТРУБ у своєму виступі наголосив на тому, що гурткова робота у ЗФПО має велике значення для формування практичних навиків у майбутніх фахівців, бо вона зорієнтована на створення такого середовища, у якому студенти не лише опановують професію, але в майбутньому стануть досвідченими спеціалістами та оволодіють знаннями про самоосвіту й саморозвиток.
Заступниця директора з гуманітарної освіти, виховної роботи КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» НАДІЯ БЛІДЧЕНКО поділилась досвідом роботи творчого об’єднання «ЮРИДИЧНА КЛІНІКА», метою якої є надавати здобувачам-юристам можливості закріпити й перевірити свої теоретичні знання на практиці шляхом самостійної роботи з юридичними справами.
ОЛЕСЯ ФРАНЦУЖАН, заступниця директора з виховної роботи Вінницького фахового коледжу мистецтв імені М. Д. Леонтовича, продемонструвала високу майстерність творчих колективів коледжу, яка спрямована не лише на розвиток професійних компетенцій, а й на виховання патріотизму, активної громадянської позиції, високих духовних та моральних цінностей, популяризацію української культури.
СВІТЛАНА ТУРЛЮК, заступниця директора КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», наголосила у своєму виступі на тому, що гурткова робота – роками й досвідом випробувана, дійова, популярна форма організації позанавчальної діяльності здобувачів освіти в педагогічному коледжі. Вона поділилась досвідом організації та роботи різних типів гуртків, клубів та секцій. Приємною несподіванкою для всіх присутніх стало те, що пані Світлана на завершення виступу зворушливо продекламувала свій вірш про людські стосунки.
Також учасники практичного семінару спустились до «Калинової алеї», яку висадили у 2013 році під час чергового засідання ОМО заступників директорів з виховної роботи. Ми з вдячністю згадуємо, що саджанці калини передав директор Вінницького транспортного фахового коледжу Михайло Фаліштинський. Ініціювали посадку кущів калини колишній директор коледжу Григорій Федонюк та голова ОМО Ніна Шевчук, якої, на превеликий жаль, немає уже з нами.
Голова ОМО АРКАДІЙ ВОЛКОТРУБ висловив свою щиру подяку за спільну роботу, за продуктивну працю, за те, що під час війни кожен на своєму місці виконує свій обов’язок перед країною. Слава Україні! Слава ЗСУ! Навчаємо! Виховуємо! Перемагаємо!
Методичне об’єднання викладачів зарубіжної літератури ЗФПО Вінницької області
28 листопада 2023 року на базі Калинівського технологічного фахового коледжу на платформі Google Мeet відбувся семінар-практикум Упровадження новітніх технологій під час вивчення великих жанрових форм на заняттях із зарубіжної літератури в рамках обласного методичного об’єднання викладачів зарубіжної літератури закладів фахової передвищої освіти Вінницької області. У онлайн-засіданні взяли участь 42 учасники.
Оксана КОНДРАТЮК, голова ОМО викладачів зарубіжної літератури, викладачка зарубіжної літератури КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», модератор заходу, привітала усіх присутніх та ознайомила із програмою онлайн-засідання, зосередивши увагу на впровадженні інноваційних педагогічних технологій під вивчення зарубіжної літератури.
З вітальним словом до учасників ОМО звернувся канд. техн. наук, доц., директор Руслан БУДЯК, який презентував досягнення колективу Калинівського технологічного фахового коледжу.
Леся МОТОРНА, канд. пед. наук, методист Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Вінницької області, побажала учасникам конструктивної праці, зауваживши, що слово «об’єднання» для нас сьогодні важить багато: «Ми об’єднані спільною метою: навчати та виховувати попри всі виклики воєнного стану».
Тетяна ІСАНКОВА, викладачка зарубіжної літератури Калинівського технологічного фахового коледжу, продемонструвала майстер-клас із використанням фрагментів занять та позааудиторних заходів на тему: «Організація STEАM-середовища на заняттях зарубіжної літератури». Вона довела, що сучасний здобувач освіти повинен не лише вміти читати та аналізувати твір, а й знаходити в ньому джерело нових ідей для реалізації, пов’язаних з іншими науками.
Наталя СУРМА, викладачка ВСП «Барський фаховий коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету», у своєму виступі звернула увагу на особливості вивчення великих жанрових форм за новою програмою із зарубіжної літератури.
Тетяна ЯНЧУК, викладачка Погребищенського медичного фахового коледжу, поділилася досвідом роботи над текстами художніх творів на заняттях зарубіжної літератури.
Вікторія ПИВОВАРОВА, викладачка ВСП «Ладижинський фаховий коледж ВНАУ», представила доповідь на тему: «Використання літературознавчої термінології під час вивчення творів зарубіжної літератури на прикладі творчості Данте Аліг’єрі та Оскара Вайльда».
Оксана ЗУБАТЮК, викладачка ВСП «Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну КНУБіА», у своєму виступі приділила увагу значенню теоретико-літературним поняттям під час вивчення творів зарубіжної літератури в закладах фахової передвищої освіти.
Свій досвід роботи «Ефективність застосування інформаційно-комунікаційних технологій під час викладання зарубіжної літератури» презентувала викладачка ВСП «Могилів-Подільський технолого-економічний фаховий коледж ВНАУ» Марія РИЖЕНКО.
Учасники методичного об’єднання також обговорили організаційні питання щодо проведення студентської науково-дослідницької конференції «Невідомі сторінки сучасної зарубіжної літератури». Голова ОМО Оксана КОНДРАТЮК провела жеребкування серед усіх представників закладів освіти. Наш коледж обрав число 13, під яким була «захована» країна Латвія.
Викладачі-філологи з усієї області поділилися своїм досвідом, дослідженнями та інноваційними підходами до викладання та вивчення зарубіжної літератури; обговорили особливості організації освітнього процесу в ЗФПО в умовах воєнного стану, основні тенденції викладання зарубіжної літератури в сучасному освітньому процесі.
Методичне об’єднання викладачів та керівників фізичного виховання ЗФПО Вінницької області
19 квітня 2024 року, на базі Калинівського технологічного фахового коледжу в рамках обласного методичного об’єднання викладачів та керівників фізичного виховання пройшов дистанційно семінар-практикум Особливості досягнення оздоровчого ефекту в умовах різних форм занять фізичним вихованням та спортом. У онлайн-засіданні взяли участь понад 80 представників із закладів фахової передвищої освіти Вінницької області
✅З вітальним словом до присутніх звернулися директор коледжу РУСЛАН Будяк, голова ОМО, керівник фізичного виховання КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» Віктор МАРТИНЮК, методист Ради директорів коледжів і технікумів Вінницької області Леся МОТОРНА.
На засідання був запрошений начальник відділу обласного відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Горук Володимир Павлович, який оголосив результати обласної Спартакіади серед закладів фахової перевищої освіти.
🏀⚽️🎾Викладачі фізичного виховання Калинівського технологічного фахового коледжу Микола КОВАЛЬЧУК, Ганна ХОМЕНЧУК, Максим ФЕРЕНЕЦЬ поділилися практичним досвідом, продемонструвавши майстер-клас із використанням фрагментів занять спортивних секцій та позааудиторних заходів «Організація спортивних секцій – важлива складова для спортивно-масової й оздоровчої роботи в коледжі».
🔹Анатолій КСЕНЧУК, викладач ВСП «Могилів-Подільський технолого-економічний фаховий коледж ВНАУ», у своїй доповоді розповів про особливості проведення занять із фізичного виховання в умовах різних форм навчання.
🔹Андрій ЦАРИК, заступник декана факультету педагогіки та фінансово-економічної діяльності КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», наголосив на сучасних викликах у підготовці майбутніх фахівців за програмою нової фізичної культури.
🔹Євген МЕЛЬНИК, викладач КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», виступив з темою: «Футзал як засіб підвищення рухової активності студентів».
✅Під час засідання було обговорено актуальні питання організації освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти та проведення обласної Спартакіади в умовах сучасних викликів і загроз.
✅Учасники методичного об’єднання також обговорили план роботи на наступний навчальний рік.😊Методичне об’єднання викладачів та керівників фізичного виховання пройшло на високому науково-методичному рівні, у доброзичливій та дружній атмосфері.
🙏Голова ОМО Віктор МАРТИНЮК започаткував гарну традицію вшановувати пам’ять тих випускників, які віддали своє життя заради України. У нашому коледжі їх, на превеликий жаль, вже десять. Пам’ятаймо, що ціна Перемоги – життя наших Героїв! Бажаємо учасникам подальших успіхів та наснаги на освітянській ниві на рідній землі. Слава Україні! Героям Слава!🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Методичне об’єднання викладачів фізики ЗФПО Вінницької області
ФІЗИКА РОБИТЬ ЛЮДИНУ НЕ ТІЛЬКИ РОЗУМНІШОЮ, АЛЕ Й СИЛЬНІШОЮ
А. Ейнштейн
Так, 06 листопада 2024 року на базі Калинівського технологічного фахового коледжу відбувся семінар-практикум творчих інтелектуалів викладачів фізики зі всіх закладів фахової передвищої освіти Вінницької області. В онлайн-засіданні взяли участь 44 учасники.
Микола ПОЛІЩУК, голова ОМО викладачів фізики, заступник директора з навчальної роботи Вінницького технічного коледжу, ознайомив із програмою семінару-практикуму.
З вітальним словом до учасників ОМО звернувся к. т. н, доц., директор Руслан БУДЯК, який презентував Калинівський технологічний фаховий коледж. Леся МОТОРНА, к. пед. н, методист Базового закладу фахової передвищої освіти Вінницької області, побажала учасникам ОМО плідної праці.
Досвідчена та з багатим досвідом викладачка фізики та астрономії Калинівського технологічного фахового коледжу Віра ГОЛОВАТА продемонструвала майстер-клас із використанням фрагментів занять та позааудиторних заходів на тему: «Активізація пізнавальної діяльності здобувачів освіти засобами інноваційних технологій у процесі навчання фізики». Вона довела, що застосування сучасних методів навчання та креативність педагога допомагають краще засвоїти складний матеріал.
Віта ДЕМКОВА, викладачка КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», у своїй доповіді ознайомила присутніх із педагогічною дифузіологією – наукою про розповсюдження педагогічних інновацій, нововведень в освітній процес, що мають на меті підвищення ефективності навчання.
Викладач Могилів-Подільського монтажно-економічного фахового коледжу Євгеній ЦИГАНСЬКИЙ поділився своїм досвідом застосування на своїх заняттях з фізики проєктних, інформаційних та інтерактивних методів навчання.
Іван ЖИЛІНСЬКИЙ викладач ВСП «Барський фаховий коледж транспорту та будівництва НТУ» у своєму виступі зосередив увагу на використанні цифрових симуляцій, віртуальних лабораторій та інтерактивних додатків, які дають змогу студентам проводити експерименти в безпечних умовах.
Викладачі ВСП «Вінницький фаховий коледж Національного університету харчових технологій» Марія БАРАБОЛЯ, Руслан ТИЧУК, Ольга ПУДОВА презентували свої досвіди роботи.
Учасники методичного об’єднання також обговорили організаційні питання щодо проведення обласної олімпіади з фізики.
Насичено, цікаво та конструктивно пройшло обласне засідання викладачів фізики та астрономії закладів фахової передвищої освіти. Дякуємо всім за професійність, ентузіазм та самовідданість своїй справі. Навчаємо! Мотивуємо! Перемагаємо!