Матвійчук Світлана Анатоліївна
Керівник театру-студії «Діалог»
Світлана Анатоліївна працює в Калинівському технологічному фаховому коледжі з 2005 року. У 2002 році вона закінчила Вінницьке державне училище культури і мистецтва ім. М. Д. Леонтовича та здобула кваліфікацію «керівник хору та вчитель музики». Світлана Матвійчук продовжила навчання у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. Михайла Коцюбинського на спеціальності «Музична педагогіка і виховання», який закінчила в 2007 році, здобувши кваліфікацію «вчитель музики і керівник інструментального ансамблю». У 2020 році вона закінчує Рівненський державний гуманітарний університет, здобуває ступінь магістра за спеціальністю «Сценічне мистецтво» та отримує професійну кваліфікацію «Магістр сценічного мистецтва, режисер-постановник, викладач».
Студентський театр-студію «Діалог» створено в квітні 2021 року на базі нашого коледжу, керівницею якого стала Світлана Матвійчук. Дирекція підтримала ініціативу вже тому, що створювалася театральна студія професіоналом, по-друге, сцена — це одна з можливостей для студентів розкрити свої таланти й здібності. До того ж театр несе у собі виховну місію для глядачів, більшість з яких це наші студенти.

Чому «Діалог»?

Назва театру належить його керівниці Світлані Матвійчук. На її думку, молодь потребує спілкування, і розмова має відбуватися саме в діалозі.

РУДА П’ЄСА

За досить короткий проміжок часу студенти театральної студії підготували до прем’єри п’єсу К. Драгунської «Руда п’єса», яка мала неабиякий успіх і на театральних фестивалях України.
З виставою «Руда п’єса» театр дебютував у червні 2021 року в Тернополі й зайняв друге місце на фестивалі-конкурсі дитячих та молодіжних театральних колективів «Овації».

Влучний вибір п’єси, актуальна тематика про сьогодення підлітків не залишили глядача й журі фестивалів байдужими та принесли у скриньку досягнень колективу призові місця:

  • Лауреати 1 премії Всеукраїнського багатожанрового фестивалю – конкурсу «Перлина України»;
  • Володарі Гран-прі онлайн-фестивалю «TOUCH THE HEART».
10 червня 2021 року юні актори театральної студії «Діалог» презентували виставу «Руда п’єса» у нашому коледжі. А тепер і калинівчани отримали можливість долучитися до прекрасного та повболівати за долю героїв п’єси. Це був перший виступ юних артистів перед калинівськими глядачами.
Аматори сцени вклали у свій виступ усю душу й не залишили байдужими глядачів, тому відгуки про їхню гру були лише схвальними, присутні не шкодували оплесків та квітів.
«На виставі була відсутня апаратура, яка б акустично підсилювала виступ, але тембр ваших голосів, емоції були щирими та влучними. Можливо, це та сцена, яка для когось із вас відкриє інший шлях у житті», – звернувся до учасників колективу перший заступник Калинівського міського голови Микола Господарець.
Із дебютним виступом учасників театральної студії також привітали директор Калинівського технологічного коледжу Григорій Федонюк, заступниця директора з виховної роботи Ольга Печевиста, директорка Центру культури і дозвілля Калинівської міської ради Марія Шелешко.

ЗАМАЗУРА

Незважаючи на всі життєві негаразди, у вересні 2022 року паралельно з навчанням театр розпочав активну роботу над виставою за п’єсою Януша Гловацького «Замазура», а 7 жовтня на театральному фестивалі «Комора» (м. Кам’янець-По¬дільський) вже відбулася її фестивальна прем’єра.
З метою підтримки та розвитку творчих взаємин між театральними колективами, популяризації театру серед молоді, об’єднання креативних людей та обміну досвідом було вирішено взяти участь у фестивалі не в онлайн, а в офлайн-форматі. Живе спілкування, відчуття енергетики сцени й глядача, безцінний досвід майстер-класів театральних діячів є гарним поштовхом до натхнення і творчого наповнення, джерелом нових ідей, мотивацією до розвитку професійного рівня.
Вистава – це великий механізм, який, окрім акторського складу та режисера, залишає «поза кадром» людей, що є невід’ємною та вагомою частиною сценографічного вирішення: пошиття костюмів, створення сценічного простору, реквізит, музичне оформлення, світло, афіша.
Процес підготовки заходу сприяв поєднанню творчих здібностей із практичними вміннями та навичками здобувачів освіти. Так, фахівці швейного виробництва та дизайнери під керівництвом педагогів проявили себе в пошитті сценічного вбрання. Студенти спеціальності 133 Галузеве машинобудування разом із працівниками адміністративно-господарської частини виготовили декорації, а студентами спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка здійснювалось світлове вирішення сценографії.
Після повернення з фестивалю театр-студія «Діалог» подарувала студентському та трудовому колективам коледжу, калинівчанам та гостям із Вінниці чудову можливість насолодитись результатом роботи всієї команди загалом. Прем’єра відбулась усупереч повітряним тривогам та відключенню електро¬енергії, Для того, щоб глядач та акторський склад перебували в безпеці і прем’єра відбулась за будь-яких технічних обставин, було прийнято рішення щодо створення ще одного сценічного майданчика в укритті на випадок повітряної тривоги.
Студенти-театрали, окрилені підтримкою своїх наставників, самовіддано й активно взялися за реалізацію нової ідеї. Справжні юні патріоти, втілюючи в життя свої мрії, пов’язані з театральним мистецтвом, вміло поєднуючи своє захоплення з обраним фахом, не втрачаючи віри у світле й мирне майбутнє, вкотре довели своєю наполегливістю й цілеспрямованістю, що Україна є сильною й могутньою державою, у якій живе незламна нація!

До Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років