Матвійчук Світлана Анатоліївна
Керівник театру-студії «Діалог»
Світлана Анатоліївна працює в Калинівському технологічному фаховому коледжі з 2005 року. У 2002 році вона закінчила Вінницьке державне училище культури і мистецтва ім. М. Д. Леонтовича та здобула кваліфікацію «керівник хору та вчитель музики». Світлана Матвійчук продовжила навчання у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. Михайла Коцюбинського на спеціальності «Музична педагогіка і виховання», який закінчила в 2007 році, здобувши кваліфікацію «вчитель музики і керівник інструментального ансамблю». У 2020 році вона закінчує Рівненський державний гуманітарний університет, здобуває ступінь магістра за спеціальністю «Сценічне мистецтво» та отримує професійну кваліфікацію «Магістр сценічного мистецтва, режисер-постановник, викладач».
Студентський театр-студію «Діалог» створено в квітні 2021 року на базі нашого коледжу, керівницею якого стала Світлана Матвійчук. Дирекція підтримала ініціативу вже тому, що створювалася театральна студія професіоналом, по-друге, сцена — це одна з можливостей для студентів розкрити свої таланти й здібності. До того ж театр несе у собі виховну місію для глядачів, більшість з яких це наші студенти.

Чому «Діалог»?

Назва театру належить його керівниці Світлані Матвійчук. На її думку, молодь потребує спілкування, і розмова має відбуватися саме в діалозі.

РУДА П’ЄСА

За досить короткий проміжок часу студенти театральної студії підготували до прем’єри п’єсу К. Драгунської «Руда п’єса», яка мала неабиякий успіх і на театральних фестивалях України.
З виставою «Руда п’єса» театр дебютував у червні 2021 року в Тернополі й зайняв друге місце на фестивалі-конкурсі дитячих та молодіжних театральних колективів «Овації».

Влучний вибір п’єси, актуальна тематика про сьогодення підлітків не залишили глядача й журі фестивалів байдужими та принесли у скриньку досягнень колективу призові місця:

  • Лауреати 1 премії Всеукраїнського багатожанрового фестивалю – конкурсу «Перлина України»;
  • Володарі Гран-прі онлайн-фестивалю «TOUCH THE HEART».
10 червня 2021 року юні актори театральної студії «Діалог» презентували виставу «Руда п’єса» у нашому коледжі. А тепер і калинівчани отримали можливість долучитися до прекрасного та повболівати за долю героїв п’єси. Це був перший виступ юних артистів перед калинівськими глядачами.
Аматори сцени вклали у свій виступ усю душу й не залишили байдужими глядачів, тому відгуки про їхню гру були лише схвальними, присутні не шкодували оплесків та квітів.
«На виставі була відсутня апаратура, яка б акустично підсилювала виступ, але тембр ваших голосів, емоції були щирими та влучними. Можливо, це та сцена, яка для когось із вас відкриє інший шлях у житті», – звернувся до учасників колективу перший заступник Калинівського міського голови Микола Господарець.
Із дебютним виступом учасників театральної студії також привітали директор Калинівського технологічного коледжу Григорій Федонюк, заступниця директора з виховної роботи Ольга Печевиста, директорка Центру культури і дозвілля Калинівської міської ради Марія Шелешко.

ЗАМАЗУРА

Незважаючи на всі життєві негаразди, у вересні 2022 року паралельно з навчанням театр розпочав активну роботу над виставою за п’єсою Януша Гловацького «Замазура», а 7 жовтня на театральному фестивалі «Комора» (м. Кам’янець-По¬дільський) вже відбулася її фестивальна прем’єра.
З метою підтримки та розвитку творчих взаємин між театральними колективами, популяризації театру серед молоді, об’єднання креативних людей та обміну досвідом було вирішено взяти участь у фестивалі не в онлайн, а в офлайн-форматі. Живе спілкування, відчуття енергетики сцени й глядача, безцінний досвід майстер-класів театральних діячів є гарним поштовхом до натхнення і творчого наповнення, джерелом нових ідей, мотивацією до розвитку професійного рівня.
Вистава – це великий механізм, який, окрім акторського складу та режисера, залишає «поза кадром» людей, що є невід’ємною та вагомою частиною сценографічного вирішення: пошиття костюмів, створення сценічного простору, реквізит, музичне оформлення, світло, афіша.
Процес підготовки заходу сприяв поєднанню творчих здібностей із практичними вміннями та навичками здобувачів освіти. Так, фахівці швейного виробництва та дизайнери під керівництвом педагогів проявили себе в пошитті сценічного вбрання. Студенти спеціальності 133 Галузеве машинобудування разом із працівниками адміністративно-господарської частини виготовили декорації, а студентами спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка здійснювалось світлове вирішення сценографії.
Після повернення з фестивалю театр-студія «Діалог» подарувала студентському та трудовому колективам коледжу, калинівчанам та гостям із Вінниці чудову можливість насолодитись результатом роботи всієї команди загалом. Прем’єра відбулась усупереч повітряним тривогам та відключенню електро¬енергії, Для того, щоб глядач та акторський склад перебували в безпеці і прем’єра відбулась за будь-яких технічних обставин, було прийнято рішення щодо створення ще одного сценічного майданчика в укритті на випадок повітряної тривоги.
Студенти-театрали, окрилені підтримкою своїх наставників, самовіддано й активно взялися за реалізацію нової ідеї. Справжні юні патріоти, втілюючи в життя свої мрії, пов’язані з театральним мистецтвом, вміло поєднуючи своє захоплення з обраним фахом, не втрачаючи віри у світле й мирне майбутнє, вкотре довели своєю наполегливістю й цілеспрямованістю, що Україна є сильною й могутньою державою, у якій живе незламна нація!

До Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років

І-й Відкритий фестиваль-конкурс театральних колективів "Калинівська театральна ІМПРЕЗА"

«Калинівська театральна Імпреза» у Калинівському технологічному фаховому коледжі

Протягом 12-14 квітня у Калинівському технологічному фаховому коледжі відбувся перший відкритий фестиваль-конкурс театральних колективів «Калинівська театральна Імпреза».

Понад 120 учасників 12 колективів з 7 областей України: Вінницької, Житомирської, Київської, Львівської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької, – змагались за першість у конкурсі аматорської майстерності, який вперше проводився на Калинівщині. Ініціатором його створення та організатором, за сприяння Калинівської міської ради, Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА, Вінницького обласного центру народної творчості, став Калинівський технологічний фаховий коледж.

Ідея щодо проведення фестивалю-конкурсу театральних колективів у Калинівському технологічному фаховому коледжі виникла не безпідставно. На базі коледжу з квітня 2021 року діє студентський театр – студія «Діалог» під керівництвом Світлани Матвійчук, яка, за підтримки колективу КТФК на чолі з директором  Русланом Будяком, й стала ініціаторкою ідеї проведення «Калинівської театральної Імпрези». Учасники театральної студії «Діалог» КТФК протягом останніх трьох років, окрім постановок у стінах рідного закладу освіти, брали активну участь у різноманітних всеукраїнських театральних конкурсах, саме це й спонукало організаторів до створення подібного фестивалю.

Приємною несподіванкою для колективу коледжу стала участь у фестивалі колишнього «діалогівця», випускника механічного відділення Саврася Романа, який приїхав із навчальним театром «Жменя» Рівненського державного гуманітарного університету кафедри театральної режисури, де зараз здобуває освіту.

Творчу ідею було реалізовано за підтримки органів місцевого самоврядування. Конкурс аматорів сцени не є комерційним, тому в організації заходу стала вагомою допомога Калинівської міської ради та голови міста Василя Поліщука. Досить символічним є той факт, що 5 років тому саме у квітні за їхньої ж фінансової підтримки було проведено капітальний ремонт актової зали коледжу. Окрім сучасного інтер’єру, її забезпечено професійним світло-звуковим обладнанням, що й посприяло можливості проведення фестивалю театральної творчості на всеукраїнському рівні.

Серед почесних гостей «Калинівської театральної Імпрези» були міський голова Калинівки Поліщук В.К., голова Хмільницької районної ради Слабчук Ю.О.,  начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації Дернова О.М., директор Вінницького обласного центру народної творчості  Цвігун Т.О.

         Метою фестивалю є збереження, розвиток та примноження кращих традицій театрального мистецтва серед студентської молоді, підвищення престижу закладу освіти, підвищення виконавської майстерності окремих виконавців і творчих колективів, формування креативного мислення щодо організації навчально-виховного процесу в закладах освіти, які не є театрально-профільними, обмін досвідом, соціальна адаптація та творча співпраця талановитої молоді в умовах військового стану.

Виступи учасників в кожній номінації оцінювало компетентне журі за такими критеріями: акторська майстерність; сценографія; музичне оформлення; режисура вистави; сценічна культура. До складу журі входили: голова журі Володимир Богатирьов – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри театральної режисури Рівненського державного гуманітарного університету, режисер, сценограф, український театральний педагог; заступник голови журі Анатолій Бєлєванцев – заслужений діяч мистецтв України, заступник директора з навчально-виховної роботи у Хмельницькій школі мистецтв; члени журі: Ігор Сурков – викладач сценічного руху у Львівському національному університеті культури і мистецтв, член Міжнародної асоціації професійних каскадерів; Тетяна Фалієва – головний спеціаліст відділу культури та туризму Калинівської міської ради; Оксана Гвоздінська – провідний методист з театралізованих заходів і свят Комунальної організації – Вінницький обласний центр народної творчості; Таїсія Славінська – головний режисер Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Садовського; Світлана Фицайло – завідувачка літературно-драматичною частиною Вінницького обласного академічного музично-драматичноготеатру ім. Миколи Садовського.

У результаті чого всіх учасників фестивалю було нагороджено дипломами учасника, а колективи, які зайняли переможні місця, отримали дипломи та кубки переможців. А саме:

У номінації «Дорослі аматорські театральні колективи» – лише два 2-х місця АРТ-ПРОСТІР «ГАМАК» (м. Львів), ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «АРТ-ПРОСТІР «ГАМАК», кер. Юліана Химчук за замальовку на три картини «Шахи долі» у жанрі комедії дель арте (автор сценарію Юліана Химчук) та Чернівецький народний театр «ТЕМП» КБУ «Центральний Палац культури» (м. Чернівці), кер. Марта Шумілова-Лисякова за «Ганна-Панна. Казка загублених душ» (етно-хорор за мотивами О.Забужко «Казка про калинову сопілку», автор сценарію М.Шумілова-Лисякова).

У номінації «Молодіжні аматорські колективи»:

1 місце – Народний аматорський театр Кам’янець-Подільського міського Будинку культури, кер. Інна Семенків за виставу-казку для дітей та дорослих «Сіль-золото» (автор сценарію Інна Семенків).

2 місце – Народний театр «Тандем» (м. Кам’янець-Подільський), Центр дитячої та юнацької творчості, кер. Галина Коротенко за виставу «Звірині історії?..» (автор сценарію Дон Нігро).

У номінації «Студентські колективи» лише 1 місце отримав «ТЕАТРАЛЬНИЙ КЛАС ОЛЕНИ ЛЕЖАНСЬКОЇ» (м. Хмельницький), Хмельницька школа мистецтв, кер. Олена Савченко за виставу «Інститутка. Життя кріпачки» (автор сценарію Олена Савченко).

Головну нагороду гран-прі виборов «Театр Щирих» (м. Київ), кер. Євгенія Скрипник за філософську комедію «Божевільна з Шайо» (автор сценарію Жан Жироду, режисер Марина Мелевська).

Організаторам заходу приємно було бачити позитив емоцій глядачів й учасників і чути схвальні відгуки про високий рівень проведення «Калинівської театральної Імпрези» у КТФК.