Практичній складовій освітнього процесу в Калинівському технологічному фаховому коледжі приділяють велику увагу, особливо в розрізі сучасних реалій розвитку технологій та удосконалення виробництва. Основне завдання – підготовка студентів до практичної діяльності на виробництві.

Так, 7 та 9 червня відбулася зустріч представників коледжу з директором ПрАТ «Калина» СЕРГІЄМ ЛОМАЧЕВСЬКИМ та директором Приватного акціонерного товариства «Хмільницька швейна фабрика «ЛІЛЕЯ» АНАТОЛІЄМ МАТЮХОМ.

Згадані вище підприємства а є гарними базами для практичної підготовки студентів зі спеціальностей:

– 133 Галузеве машинобудування

– 182 Технології легкої промисловості

– 022 Дизайн одягу.

ПрАТ «Калина»

Директор ПрАТ «Калина» СЕРГІЙ ЛОМАЧЕВСЬКИЙ та переважна більшість працівників – випускники нашого коледжу. Фабрика є стабільним підприємством, яке виготовляє легкий асортимент жіночого та чоловічого одягу, забезпечуючи роботою мешканців громади. Продукція є конкурентоспроможною й на європейському ринку.

СЕРГІЙ ЛОМАЧЕВСЬКИЙ продемонстрував Руслану Будяку сучасне обладнання та виробничі потужності підприємства. Також керівник зазначив, що з початком війни фабрика виготовляє не лише одяг, а й аптечки, розгрузки та бронежилети на потреби ЗСУ.

ПрАТ «Хмільницька швейна фабрика «ЛІЛЕЯ»

ПрАТ «Хмільницька швейна фабрика «ЛІЛЕЯ» – це високопродуктивне підприємство з сучасним обладнанням із програмним забезпеченням, яке виготовляє верхній одяг для іноземних фірм з давальницької сировини. На фабриці працюють 270 осіб, серед них – 16 наших випускників.

У ході зустрічі була проведена профорієнтаційна робота: працівниці виявили бажання здобути освіту в коледжі на заочній формі навчання, також окреслено напрями подальшої співпраці нашого закладу освіти та підприємства щодо проходження студентами виробничої практики, працевлаштування та організації дуальної освіти.

В.о. директора коледжу РУСЛАН БУДЯК зазначив, що наша мета – запровадження дуальної освіти, тобто поєднання навчання та практики, коли молодого спеціаліста заклад освіти готує разом з підприємством. Співпраця з ПрАТ «Хмільницька швейна фабрика «ЛІЛЕЯ» та ПрАТ «Калина» за системою дуального навчання сприятиме практичному досвіду здобувачів освіти, дозволить адаптувати майбутніх молодих колег до роботи ще на етапі їх навчання в коледжі.

Варто зазначити, що під час проходження виробничої практики наші студенти отримують не лише цінний досвід, але й мають реальну можливість працевлаштуватися на провідні підприємства та організації.